התקשרו: 1-700-508-586

למידע נוסף והתייעצות

השאירו פרטים
ואנו נחזור אליכם בהקדם

  מסכים/ה לתנאיהתקנון

  מאשר/ת הרשמה לדיוור

  טיפול ביתי מערכתי במצבי משבר נפשי

  הקול שבפנים הוא שירות טיפול ביתי מערכתי למשפחות ולצעירים בגילאי 12-35 במצבי משבר נפשי המאופיינים בהימנעות והסתגרות. השירות כולל ליווי, תמיכה ומתן כלים המותאמים לתא המשפחתי כולו ולצעיר/ה שבמשבר.

  הימנעות והסתגרות בקרב בני נוער וצעירים

  הלחצים הרבים המאפיינים את המאה ה-21, מגפת הקורונה הממושכת והמצב הביטחוני בישראל מעוררים אצל בני/ות נוער וצעירים/ות רבים/ות מצבי משבר המובילים לנסיגה תפקודית, הימנעות והסתגרות.

  המצבים המשבריים הללו באים לידי ביטוי באופנים שונים, כגון: נסיגה לחדרים, היצמדות למסכים, היעדרויות תכופות או הימנעות מפעילות במסגרת (לימודים, שירות צבאי או עבודה), ניתוק חברתי, שימוש אינטנסיבי בקנאביס וחומרים אחרים, הזנחה אישית ועוד. מצבים אלה פוגעים במערכת היחסים במשפחה ומחוצה לה, מטלטלים את הבית כולו ומייצרים אווירה של חוסר אונים.

  מטרות השירות

  • מתן כלים להתמודדות עם מצב משברי בבית, בדגש על סיוע בשיפור התקשורת המשפחתית
  • מניעת הידרדרות שעלולה להוביל לאשפוז פסיכיאטרי
  • שיפור במצב הנפשי והתפקודי של הצעיר/ה
  • ליווי ותמיכה במשפחה בזמן ההמתנה לטיפול או במהלך הטיפול של הצעיר בקופה או בבית חולים, במסגרת הסל

  בבית שלך, עם המשפחה שלך!

  לשירות הקול שבפנים שורה של יתרונות על פני דרכי הטיפול המסורתיות:

  יתרונות השירות הקול שבפנים

  למי מתאים השירות?

  השירות מתאים לצעירים וצעירות בגילאי 12-35 הנמצאים במשבר נפשי מורכב, ולבני משפחותיהם. צברנו ניסיון רב במצבי משבר נפשי ראשון ואנו מאפשרים כניסה רכה, גמישה ומדויקת לעולם בריאות הנפש. מאז הקמת השירות בשנת 2019, התקיימו במסגרתו אלפי ביקורי בית לצורך מתן טיפול במשברים נפשיים אקוטיים וכרוניים במגוון מצבים שהמשותף להם הוא פגיעה תפקודית קשה הכוללת לא פעם הסתגרות בבית וקושי להתמיד בטיפול או להיענות לו.

  בין המצבים המטופלים במסגרת שירות הקול שבפנים: דיכאון וחרדה, פוסט טראומה, אישיות גבולית, הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), סכיזופרניה, מצבי התנגדות ועוד. השירות מתאים גם למי שחווה משבר נפשי ראשון ולא אובחן בעבר.

  מה כולל השירות?

  השירות כולל פגישת היכרות ראשונית (אינטייק) לצורך בניית תוכנית תמיכה משפחתית מותאמת המבוססת על מפגשים שבועיים עם בני המשפחה, מפגשים אישיים עם הצעיר/ה או מפגשים משולבים – בבית המשפחה.

  את המשפחה מלווה מנהל טיפול קבוע שזמין דיגיטלית בין המפגשים.

  ההתערבות מתבצעת ע”י צוות רב-מקצועי של אנשי שיקום וטיפול, בעלי ניסיון רב בעבודה עם משפחות על רקע מצבי משבר, מהתחומים הבאים: עבודה סוציאלית קלינית, פסיכותרפיה, סיעוד, טיפול וייעוץ משפחתי, פסיכיאטריה, ריפוי בעיסוק, חונכות טיפולית, טיפולים בטבע.

  באילו אופנים ניתן להשתמש בשירות?

  • תמיכה משפחתית ואישית בבית
  • תמיכה משפחתית ואישית בבית וכעבור תקופה, עם ההטבה במצב, שילוב טיפולים בקליניקות של המטפלים
  • ליווי ותמיכה משפחתית בזמן ההמתנה לטיפול אישי בקופה
  • תמיכה, ליווי ומתן כלים להתמודדות המשפחה במהלך הטיפול האישי של המתמודד/ת בקופה (לבעלי אבחנה פסיכיאטרית)

  יתרונות עבור כל בני המשפחה

  • כל המשפחה שותפה לתהליך – מודל No One Left Behind: השירות ניתן לתא המשפחתי כולו. יודגש כי התהליך הטיפולי יכול להתחיל עם בני המשפחה ללא השתתפות הצעיר/ה בשלבים הראשונים, לכן התנעת ההתערבות אינה מותנית בקבלת הסכמתו/ה.
  • איתות חשוב מהמשפחה לצעיר/ה: לא פעם מרגישים מתמודדי נפש כי הקושי הוא שלהם בלבד, עליהם לקבל טיפול ולדאוג לשיפור במצבם נפשי. תהליך טיפולי שמוגדר כמשפחתי מאותת לצעיר/ה במשבר: הקושי הוא לא רק שלך, המשבר הוא של כולנו, נעמוד לצדך לאורך כל הדרך!
  • התערבות משפחתית מוכוונת תוצאה: יצירת מרחב טיפולי התומך בשיח משפחתי מעמיק ומכבד והמהווה מערך תמיכה עבור האדם החווה משבר. כחלק מהתהליך מוגדרים יעדים מדידים, כמו: השתתפות במפגשים משפחתיים, יציאה ממצב של הסתגרות ושיפור בעצמאות ובתפקוד.
  • שיפור בסיכויי החלמת הצעיר/ה: מחקרים מראים שטיפול במשפחה כולה ולא רק בצעיר/ה מנבא הצלחה בתהליך ההחלמה (לדוגמה, גישת הטיפול הרב מערכתי MST הפועלת בארה”ב ובאירופה בעשורים האחרונים).

  הקול שבפנים - סיפורו של מטופל

   

  אנחנו פה בשבילכם

  השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך 24 שעות

   מאשר/ת הרשמה לדיוור

   הפרטים שלך נשמרים בחיסיון מלא ולעולם לא נמסרים לצד שלישי

        Webmanager

   תפריט נגישות