התקשרו: 1-700-508-586

למידע נוסף והתייעצות

השאירו פרטים
ואנו נחזור אליכם בהקדם

  מסכים/ה לתנאיהתקנון

  מאשר/ת הרשמה לדיוור

  טיפול פליאטיבי

  טיפול פליאטיבי הינו גישה טיפולית שמטרתה לשפר את איכות החיים של חולים סופניים ובני משפחותיהם, בתהליך הלא פשוט של התמודדות עם מחלות חשוכות מרפא וההשלכות הרגשיות  הנלוות לכך. זאת מתבצע על ידי הקלה (בשאיפה למניעה) על הסבל הכללי; על ידי זיהוי והערכת הסימפטומים, טיפול בכאבים ובבעיות גופניות, נפשיות ורוחניות אחרות.

   

  טיפול פליאטיבי ועקרונותיו החשובים

  ‘פליאציה’ היא מילה לטינית שפירושה הוא ‘גלימה’. מטרת הטיפול הפליאטיבי היא בעצם “לעטוף” את החולה ובני משפחתו, ממש כמו גלימה חמה, נעימה ומנחמת, ולהפחית ככל הניתן את הסבל והכאב בכל הרבדים האפשריים, ואף לשפר את איכות החיים של החולה עד כמה שניתן. הטיפול עצמו יכול כמובן להינתן לחולה גם במקביל לטיפול אקטיבי במחלה עצמה, וכך לסייע לחולה ליהנות מהשגרה ללא סבל. הנה כמה מעקרונותיו החשובים של הטיפול:

  • הטיפול מקל על כאבים
  • שיפור איכות החיים ואף את היכולת להתמודד עם המחלה עצמה
  • ניתן להתחיל את הטיפול כבר בשלבים מוקדמים של המחלה ואף לשלב אותו עם טיפולים אחרים
  • המטרה היא להעניק לחולה חיים פעילים ככל הניתן עד למותו
  • הטיפול משלב בין היבטים נפשיים ורוחניים
  • על פי הגישה, עבודת צוות ותמיכה כללית יוכלו לסייע למשפחה להתמודד עם המצב של המטופל

   

  מוזמנים להקשיב לפודקאסט בנושא (לעוד פודקאסטים)

  מקומה של המשפחה בטיפול הפליאטיבי עם ד”ר טל פרגר מומחית ברפואה פליאטיבית ומשפחה

  מה מקומה של המשפחה בטיפול הפליאטיבית? האם הגישה הפליאטיבית דוגלת באמירת אמת למטופל? איך מתנהלת התקשורת בין המשפחה, החולה, וצוות הטיפול? טיפול ממושך, ולא רק בימים ובשעות האחרונות לחיים מחייב את המטפלים ללמוד את המשפחה ואת החולה כאחד – גם במקרים של חילוקי דעות בין בני משפחה שונים. לעתים – המשפחה מעדיפה לחסוך מהחולה את המידע המלא אודות מצבו. לעתים – החולה הוא שמבקש להסתיר חלק מהמידע מבני משפחתו. הפודקאסט מארח את ד”ר טל פרגר לשיחה על התהליכים המתנהלים במסגרת הטיפול הפליאטיבי.

   

  אתכם לאורך כל הדרך

  לרפואה המתקדמת בימינו, ישנם כלים שביכולתם להפחית את הסבל אותו חווה החולה הסופני, עד למינימום האפשרי. אנו  “בשרן – רפואה עד הבית ” מזמינים אתכם לאפשר לנו ללוות אתכם בתהליך הלא פשוט; לתמוך בכם ובבן משפחתכם לכל אורך הדרך באופן מקצועי וצמוד מבעלי המקצוע המומחים בתחומם.

  עוד בנושא:

       Webmanager

  תפריט נגישות